Szyciówka

wymyślam, działam, kombinuję, szyję, szydełkuję, dziergam, wycinam, kleję, patrzę, czytam, mówię, słucham, zwiedzam, szukam, gotuję, piekę... nie potrafię siedzieć z założonymi rękami

Wpisy

 • wtorek, 18 listopada 2014
 • niedziela, 16 listopada 2014
 • czwartek, 13 listopada 2014
  • rybka Nemo

   Moja mała bratanica "wysłała" mi list. Napisany ręką babci, podpisany koślawym pismem Karolinki i najważniejsze - z narysowaną informacją, o co jej chodzi. Młoda dobrze kombinuje, na wszelki wypadek narysowała co i jak, żeby uniknąć pomyłki i żebym na pewno wiedziała, o co jej chodzi. A poprosiła swoją ciocię o uszycie rybki Nemo, żeby rybka Miniuś (http://szyciowka.blox.pl/2014/09/Sytuacja-wygladala-tak-Zadzwonil-moj-brat-ojciec.html) miała przyjaciela i nie czuła się samotnie. 

    

   Tak więc popełniłam Nemo a dodatkowo na życzenie Adaśka ośmiornicę pirata.

    

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   anialibera
   Czas publikacji:
   czwartek, 13 listopada 2014 00:08
 • sobota, 08 listopada 2014
  • nowy miś ze starego ciucha

   Chyba zostanę propagatorką recyclingu. Ten miś powstał ze swetra Małża, który dożył swoich czasów. Bardzo go lubiłam i był jednym z pierwszych, które kupiliśmy razem. I jak tu wyrzucić ciuch z historią?

   Misiek jest pokrzywiony, ma guziczkowe oczy i guziczki zamiast "stawów" w rączkach i nóżkach. No i szeroki uśmiech.

    

    

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   anialibera
   Czas publikacji:
   sobota, 08 listopada 2014 19:21
  • prezenty na chrzciny

    

   Mamy czas, mamy czas, czas nie goni nas (Arka Noego)

   Jakieś 10 lat temu zaczęłam mieć poczucie, że czas płynie nieubłaganie... miesiąc za miesiącem. Była zima, już jest lato; czas się kurczy z wiekiem - na to wygląda. Zamiast mieć go więcej, wciąż doba jest za krótka. Ostatnio zauważam, że straciłam kontrolę nad dniami, wskutek czego kolejne tygodnie uciekają mi w tempie, za którym nie nadążam. Jest wtorek, a ja już myślę o tym, że jest koniec tygodnia. Zanim się ogarnę, już jest koniec tygodnia. Teraz jest sobota rano, a ja już wiem, że ten dzień minie w takim tempie, że na pewno nie uda mi się zrobić wszystkiego, co zaplanowałam.

   A planów mam dużo, bo cały stół założony jest materiałami, maskotkami (Pukpuki i Rzepka) szytymi dla małych Łucji i Marysi. Wczoraj na kursie narysowałam konstrukcje dwóch spódnic, pora wziąć się do pracy i uszyć je; tymczasem umówiłam się z instruktorem, że będę więcej konstruować, czy rysować różne wykroje a ewentualnie przeszywać to w domu. Pora wyciągnąć z szaf, kanap, pawlaczy i innych zakamarków moje zapasy tkaninowe.

   Tymczasem wpis, który powinien pojawić się mniej więcej w październiku, po chrzcinach Antosia. Dostał ode mnie ręcznie robioną kartkę oraz szydełkowe butki.

    

   Buciki... to moja druga sztuka, przy czym pierwsze były próbką, czy w ogóle poradzę sobie ze wzorem. Poradziłam, chociaż nie jestem do końca zadowolona. Następnym razem zrobię wyższe, żeby bardziej trzymały się na nóżce, znajome mamy zasugerowały mi, że takie krótkie maluch jest w stanie ściągnąć w jednej chwili. Albo następnym razem po prostu kupię, ostatnio widziałam starszą panią, która na starówce sprzedawała swoje wyroby. Butki były śliczne, kolorowe.

    

   Kartka zrobiona na podstawie kursu zamieszczonego na blogu: http://scrapcafepl.blogspot.com/2013/01/437-trampeczki-i-obiecany-kurs.html

    

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   anialibera
   Czas publikacji:
   sobota, 08 listopada 2014 09:34
 • niedziela, 02 listopada 2014

Wyszukiwarka

Autorzy

Zakładki

 • Http://arlahobby.blox.pl/html

 • Http://www.scrapcafepl.blogspot.com/

Kanał informacyjny

ZrobiszToSam.com - rękodzieło i porady DIY - wyszukiwarka porad DIY

Opcje Bloxa